4 روش طبیعی برای سفید کردن دندان ها | تغذیه سالم

No Comments

4 روش طبیعی واسه سفید کردن دندانا

۴ روش طبیعی واسه سفید کردن دندانا

زرد شدن دندون ها می تونه نشونه پوسیدگی و تراکم جرم باشه. این مسئله پس از مصرف غذاهای جور واجور هم ایجاد می شه، اما با به کار گیری پیشنهادای زیر میشه زردی دندانا رو نابود کرد و ظاهر اونو قشنگ تر کرد.

 

ریحان

این گیاه علاوه بر این که درمان خیلی از دردهاست، سفید کننده دندون هم هستش و از دهن در برابر مشکلات و بیماریای زیاد مراقبت می کنه. برگای ریحان رو خشک و آسیاب کنین بعد به خمیر دندون اضافه و هر روز ازش استفاده کنین.

نمک

نمک یکی از قدیمی ترین درمانا واسه رفع زردی دندون هاست. کافیه مقداری نمک و زغال رو با هم مخلوط و دندون رو با اون تمیز کنین. دانه های نمک، صیقل دهنده س و لایه زرد چسبیده روی دندون رو نابود می کنه. این روش نسبت به خمیر دندون اثر ملایم تری داره.

پوست پرتقال

پوست پرتقال درمان عالی واسه بوی نامطبوع دهن و زردی دندانه. کافیه قبل از خواب، پوست پرتقال رو به دندون بمالید. ترکیب کلسیم و ویتامین C موجود در اون، میکروبای دهن و زردی دندون رو نابود می کنه و باعث خوشبو شدن دهن می شه. میشه پودر پوست پرتقال رو هم به خمیر دندون اضافه کرد.

هویج

فیبر موجود در هویج به عنوان پاک کننده دندون عمل می کنه. جرما و زردی دندون رو هم نابود می کنه.

چریش

از قدیم، از چریش به عنوان سفید کننده دندون استفاده می شه. با چوب درخت چریش نه فقط ذرات غذای گیر کرده از بین دندون خارج می شه بلکه بوی بد دهن هم از بین میره و زبون هم تمیز می شه. این گیاه خاصیت طبیعی ضدباکتریایی و ضدعفونی کننده داره.

جوش شیرین

این ماده اسیدهای موجود در دهن رو خنثی می کنه و صیقل دهنده ملایمه. مالیدن جوش شیرین به آرومی به دندون، کمک می کنه تا لایه های زرد از بین بره. میشه این پودر رو به خمیر دندون هم اضافه کرد.

جمع آوری : iranstyle.ir

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *