4 روش خانگی و موثر برای درمان و برطرف کردن میخچه پا

No Comments

: راه ها و روشای خونگی درمان میخچه پا

: 4 روش خونگی و موثر واسه درمان و برطرف کردن میخچه پا

4 روش خونگی و موثر واسه درمان و برطرف کردن میخچه پا

در این بخش روشای جور واجور درمان خونگی میخچه پا رو میگیم. درمان خونگی میخچه پا با به کار گیری سنگ پا، سرکه سفید، لیمو شیرین و جوش شیرین ممکن است. در ادامه بیشتر در این رابطه و چگونگی درمان میخچه پا توضیح می دیم.

سنگ پا

ماساژ دانه و ناحیه نزدیک اون با یه سنگ پومیس یه درمان مؤثره. سنگ پومیس پوست مرده و سخت رو حذف می کنه، به نوبه خود باعث کاهش درد و سرعت بخشیدن به زمان بهبود می شه.

قبل از رفتن به تختخواب، پاهای خود رو به مدت ۱۰ دقیقه خیلی راحت گرم کنین تا پوست سخت رو نرم کنه. سه تا پنج دقیقه سنگ پومیس رو در دور و بر منطقه آسیب دیده ماساژ بدین و بعد پا رو خشک کنین.    توپ پنبه ای رو در روغن کرچک بذارین و روی محل بذارین. اونو با نوار به مدت  یه شب نگه دارین.    صبح روز بعد باند رو ورداشته و روغن کرچک رو چند بار در روز روی محل بمالید.درمان واسه چند روز تکرار شه تا میخچه به طور کامل ورداشته شه.

سرکه سفید

ختنه دردناک دختران جوون+عکس

سرکه سفید یکی دیگه از روشای عالی واسه درمان زخم ها هستش. سطح اسیدیته سرکه سفید کمک می کنه تا پوست سخت رو نرم کنه. علاوه بر این، خواص ضد قارچ و ضد باکتری اون خطر عفونت رو کم می کنه.

قبل از رفتن به تختخواب، یه قسمت سرکه سفید رو با سه قسمت آب مخلوط کنین.  این سرکه رقیق شده رو روی محل بذارین.  با یه باند چسبنده منطقه رو ازشب تا صبح ببندین.   صبح روز بعد، پوست کلفت رو با یه سنگ پا میک یا تخته سنگ  شسته و رفته کنین.  واسه حفظ منطقه مرطوب، مقداری از روغن زیتون یا روغن نارگیل استفاده کنین.  از این دارو یه بار در روز استفاده کنین تا میخچه بیرون بیاد.

جوش شیرین

دو تا سه قاشق غذا خوری سودا به یه حوضه آب گرم. اضافه کرده و پای خود رو در این محلول ۱۰ تا ۱۵ دقیقه خیس کنین. واسه نابود کردن پوست مرده، منطقه رو با سنگ پومیس ماساژ بدین.

یکی دیگه از گزینه ها اینه که یه قاشق چای خوری سودا، یه لیمو آب و آب رو به یه پماد تبدیل کنین. اونو به دقت  فقط در منطقه آسیب دیده بمالید و با یه باند بپوشونین و از شب تا صبح بذارین بمونه. صبح روز بعد، خمیر رو با آب گرم شستشو بدین و بعد به آرومی با یه سنگ پومیس روی اون بکشین.شما می تونین از هر کدوم از این داروا یه بار در روز استفاده کنین تا میخچه خشک و خرد شه.

لیمو شیرین

یکی دیگه از لوازم خونگی خوب واسه ذرت در پای شما لیموه. اسید مرکبات در لیمو واسه خنثی کردن پوست سخت که میخچه رو تشکیل میده، کار می کنه، پس در آخر از بین میره.

آب لیمو تازه رو روی میخچه بذارین و اجازه بدین در هوا خشک شه. این رو دست کم سه بار در روز انجام بدین.به همین ترتیب، گل میخک رو با آب لیمو تازه به مدت ۱۵ دقیقه خیس کنین و بعد میخچه رو با آب لیمو بشورید. اجازه بدین به اون که در هوا خشک و بعد آب دوباره اعمال می شه. چند بار در روز تکرار کنین.

شما می تونین از هر کدوم از این سه راه حل روزانه استفاده کنین تا وقتی که به نتیجه دلخواه  برسین.

    .

    منبع : coca.ir

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *