4 روش تشخیص کنسرو ماهی سالم | تغذیه سالم

No Comments

4 روش تشخیص کنسرو ماهی سالم

کنسرو ماهی یکی از غذاهای محبوبیه که یکی و دو تای اون معمولا در آشپزخانه منازل میشه اونو پیدا کرد. اما میدونید که این غذای محبوب دارای سمی خطرناک و مهلکه؟چیجوری میشه از سلامت کنسرو ماهیا اطمینان حاصل کرد؟

یکی از سریعترین غذاهای آماده دریایی کنسرو ماهیه که به عنوان پرمصرف ترین فست فود دریایی در میان مردم دنیا خیلی طرفدار داره اما می تونه دارای سمی خطرناک و خطرناک باشه.

هر چند کنسرو ماهی یکی از پر مصرف ترین و محبوب ترین غذاهای دریایی دنیاست، اما امروز از این خوراکی گرفته تا شکلای جور واجور خورشت و خوراک به صورت کنسروی تولید می شه. این غذاها همون قدر که می تونن سالم و مقوی باشن، می تونن مسموم و خطرناک باشن. نه فقط ماهی که همه غذاهای کنسرو شده، به دلیل شرایط جفت و جور و نبود هوا در داخل قوطی مستعد تولید یه جور باکتری هستن که سمی خطرناک و بسیار خطرناک وارد غذا می کنه. شما می تونین قبل از بازکردن در قوطی از سلامت اون مطمئن شید.

 

 

تاریخ تولید و انقضا اولین نشونه واسه سلامت هر غذایی

 

1- اولین نشونه واسه سلامت هر غذایی تاریخ تولید و انقضا اون هستش. تازه ترین اجناس رو بخرین و اگه قراره کنسرو خریداری شده مدتا در انبار بمونه، توجه کنین که تاریخ انقضا اونو به پایان نباشه. توجه به علائم بهداشتی مثل پروانه تولید از وزارت بهداشت هم یکی از مواردیه که بین خرید هر محصول غذایی باید به اون توجه کنین.

 

 

اگه بعد از 20 دقیقه جوشیدن فهمیدین که غذا طعم و رنگ طبیعی نداره، حتما اونو دور بریزین

 

2- یه راه بسیار ساده و قطعی واسه حصول اطمینان از سالم بودن کنسرو ماهی یا هر غذای کنسروی دیگه (جز کمپوت میوه) اینه که حتما اونو به مدت 20 دقیقه در آب بجوشونین. باکتری خطرناک داخل کنسرو در این مدت به طور کامل از بین رفته و غذای شما سالم هستش. ممکنه در روند تولید، حمل و جابجایی یا نگهداری در فروشگاه ماده غذایی داخل قوطی کنسرو فاسد شده باشه. اگه بعد از 20 دقیقه جوشیدن فهمیدین که غذا طعم و رنگ طبیعی نداره، حتما اونو دور بریزین.

 

کوچیکترین نشتی غذا به بیرون از قوطی کل غذا رو فاسد کرده و اینجور محصولی رو مصرف نکنین

 

3- قوطی یا ظرفای آلومینیومی بسته بندی غذای کنسروی باید به طور کامل سالم، بدون زنگ زدگی و نشتی باشن. مطمئن باشین کوچیکترین نشتی غذا به بیرون از قوطی کل غذا رو فاسد کرده و اینجور محصولی رو مصرف نکنین.

 

کنسرو ماهی رو در جای خشک و تاریکی مثل کابینت انبار کنین

 

4- اگه تعداد زیادی کنسرو ماهی یا غذای کنسروی خریده اید، اونا رو در جای خشک و تاریکی مثل کابینت انبار کنین. این مواد در بیرون از یخچال فاسد نمی شن، اما رطوبت داخل یخچال می تونه باعث زنگ زدگی بسته غذا و در نتیجه فساد اون شه. اگه از غذای کنسروی چیزی موند، اونو تو یه ظرف شیشه ای در دار داخل یخچال نگهدارین.

 

نکات و هشدارها

 

غذاهای کنسرو شده، سالم، در دسترس و آماده هستن. محصول خریداری شده تازه، با بسته بندی خوب و البته 20 دقیقه جوشیدن در آب می تونه یه وعده غذای سالم و بسیار مقوی باشه.


4 روش تشخیص کنسرو ماهی سالم

5/5

1

منبع : آفتاب-/ف

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *