4 روش بلند کردن مژه ها؛ مزایا و معایب

No Comments

: 4 روش بلند کردن مژها؛ امتیازات و مشکلات

کارشناسان، حولوحوش مثبت و منفی راه های جور واجور بلند کردن مژها رو بررسی کردن و جایگزینی واسه ریمل چشم پیدا کردن. در این مطلب، امتیازات و مشکلات پنج روش افزایش طول مژها رو واسه شما میگیم.

بخش سلامت تبیان

مژهای مصنوعی

امتیازات: شما می تونین مژه مصنوعی رو با قیمت مناسب بخرین و اگه از اون خوب نگهداری کنین، می تونین چند بار از اون استتفاده کنین. هم اینکه شکلای جور واجور مختلفی داره، از مژهایی با ظاهری طبیعی تا مژهای کلفت و تیره و مدلایی که واقعا بلند هستن. شما حتی می تونین با به کار گیری مژهای تکی، ظاهری طبیعی تر داشته باشین. هم اینکه بر خلاف ریملای ضد آب، خیلی راحت در آخر روز از روی چشما جدا می شه.

مشکلات: گذاشتن اونا می تونه وقت گیر و آزاردهنده باشه. زحمت زیادی واسه چسب زدن و قرار دادن اونا به شکل درست روی چشم هست تا صاف و مرتب بایستند. هم اینکه می تونن بسیار ارزون باشن، اما اگه هر روز از اونا استفاده کنین، هزینه هاتون بالا میره. در آخر، ممکنه به دلیل استفاده ناجور غیر طبیعی بنظر برسن، مخصوصا در روشنایی روز.

خلاصه: مژهای مصنوعی یه راه بسیار خوب واسه داشتن مژهایی خیره کننده در مدت زمان کوتاه هستن. پیدا کردن مژه ای ارزون که طبیعی به نظر برسه، قرار دادن اون با کمترین زحمت روی چشم و نگهداری اون به روش درست، همه بخشی از روند گذاشتن مژه مصنوعی هستن.

رنگ کردن مژها

امتیازات: رنگ کردن مژها می تونه باعث شه مژهای خودتون، تیره تر و بلندتر بنظر برسن. هم اینکه، دیگه احتیاجی به ریمل دارین. می تونین خودتون مژه هاتون رو رنگ کنین و یا آرایشگر این کار رو بکنه.

کاشت مژه یه راه حل مناسب واسه داشتن مژهایی با شکوه در دراز مدت و بدون نیاز به آرایشه، اما می تونن هزینه بر باشن و اینکه باید بطور مرتب بازسازی شن.

مشکلات: با رنگ کردن مژها، خودتون رو در خطر تحریک چشم و پوستتون و حتی در شرایط بد، کوری قرار می دید! هم اینکه، رنگ کردن در واقع مژهاتون رو بلند و کلفت نمی کنه، فقط اونا رو بهتر نشون میده. اگه شما مژهایی تیره دارین که کوتاه و پراکنده هستن، رنگ کردن واسه شما فایده ای نداره.

خلاصه: رنگ کردن مژها می تونه واسه کسائی که مژهای بلند، اما کمرنگ دارن، مناسب باشه. اما باید قبل از انجام این کار واسه اولین بار تحقیق کنین تا از ایجاد آسیب دائمی جلوگیری کرده باشین. بهتره واسه انجام این کار به آرایشگاهای معتبر مراجهه کنین که از رنگای گیاهی استفاده می کنن.

اکستنشن یا کاشت مژه

امتیازات: اکستنشن یا کاشت مژه، جانشین با دووم تر و طبیعی تری نسبت به مژهای مصنوعیه. هم اینکه لازم نیس هر روز اونا رو بذارین. اکستنشن حدود یه ماه دووم داره و شاید در این مدت به این نتیجه می رسید که احتیاجی به ریمل ندارین.

اکستنشن، تقریبا گزینه مناسبی واسه همه افراده، حتی اگه از لنزهای چشمی استفاده می کنین، مژهای کوتاه و یا بلندی دارین و یا چشمای حساسی دارین. هم اینکه می تونین مژه هاتون رو هر طور که دوست دارین انتخاب کنین. فقط کافیه با دکتر متخصص، درباره گزینه های جور واجور مشورت کنین.

مشکلات: اکستنشنا، گران تر از مژهای مصنوعی و یا ریمله و نیازه هر ماه یک تا دو بار این کار رو انجام بدین. شما می تونین پزشکایی رو پیدا کنین که این خدمات رو با هزینه ای کمتر ارائه میدن، اما مراقب باشین، این معامله ایه که بیشتر از اینکه خوب باشه، دارای خطره. چون ما در حال صحبت درباره قسمت ظریف و حساس دور و بر چشم هستیم.

اول درباره پزشکتون، خوب تحقیق کنین و سوالایی سوال کنین. شما پزشکی می خواین که با تجربه باشه و از چسبای بدون فرمالدئید (و اگه به لاتکس حساسیت دارین بدون لاتکس) استفاده کنه.

یه عیب دیگه اینه که این مژها می تونن گول زننده باشن. شما باید هنگام حموم کردن، شستن صورتتون، دست زدن به چشماتون، پاک کردن آرایش چشمتون، و حتی خوابیدن در موقعیتای خاص، بسیار مراقب باشین تا از افتادن قبل از موعد اکستنشن هاتون جلوگیری کنین.

خلاصه: اکستنشن مژه یه راه حل مناسب واسه داشتن مژهایی با شکوه در دراز مدت و بدون نیاز به آرایشه، اما می تونن هزینه بر باشن و اینکه باید بطور مرتب بازسازی شن. این گزینه انتخاب مناسبی واسه مناسبتای خاصه، مثل عروسی خودتون.

روغنای طبیعی

امتیازات: روشی طبیعی، معمولا جایگزینایی امن تر و ارزون تر هستن. این درمانا بسیار ساده و تنها نیازمند به به کار گیری یه یا دو نوع روغن روی مژها هستن. روغن کرچک، نارگیل، ویتامین E، بادام و زیتون از گزینه های محبوب واسه افزایش طبیعی رشد مژها هستن.

شما می تونین تنها یکی از این روغنا (روغن کرچک بهترین انتخابه چون پر از اسیدهای چرب و ویتامین E هستش) و یا مخلوطی از اونا رو واسه افزایش رشد مژها انتخاب کنین.

می تونین هر شب قبل از خوابیدن، با یه برس ریمل تمیز، روغن رو به مژه هاتون بزنین. هم اینکه می تونین از این مواد واسه ابروهایتان هم استفاده کنین.

مشکلات: این روش با اینکه ارزون ترین روشه، اما در عین حال کندترین روشه و نتیجه ای بسیار رویایی نداره. شما شاید صاحب مژهای عجیب پس از مصرف یه ماه س روغن کرچک نمی شین.

هم اینکه ممکنه این روش کمی کثیف و تا حدودی آزار دهنده باشه، مخصوصا اگه از روغن سنگینی مانند روغن کرچک استفاده کنین. واسه همینه که داشتن یه برس ریمل لازمه. اما باید بسیار مراقب باشین تا برس ریملتان رو تمیز نگه دارین تا از ورود میکروب به چشماتون جلوگیری شه.

خلاصه: این روش اگه درست انجام شه، بی خطر و ارزانه، اما نباید انتظار نتایجی فوری رو داشته باشین. کم کم، مژهاتون قوی تر و هیدراته تر (مرطوب تر) می شن و در نتیجه ریزش اونا کمتر می شه. این روش باعث می شه که مژها بلندتر و کلفت تر (و نه تیره تر) نسبت به قبل به نظر برسن.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *