4 روش برای جلوگیری از عفونت ادراری | تغذیه سالم

No Comments

4 روش واسه جلوگیری از عفونت ادراری

4 روش واسه جلوگیری از عفونت ادراری

عفونت ادراری

من ملکه عفونتای ادراری هستم! خنده داره که فقط کافی بود همسرم به من نگاه کنه تا اون دردهای شدید و یهویی شروع شن! از اونجا، این احساس سنگین و ناراحت کننده در پایین شکم، احساس دیوونه کننده نیاز همیشگی به ادرار کردن و هیچوقت احساس آرامش نکردن، و البته درد رنج آور تلاش کردن واسه دفع ادرار، شروع می شد.

من، نه فقط به متخصص اورولوژی، بلکه به متخصص بیماریای زنان هم مراجعه کردم. و پیشنهادای متداولی گرفتم که واقعا واسه بعضی از افراد، تاثیردارن. اگه قبلا اونا رو نشنیده اید، ممکنه به شما کمک کنن:

همیشه بعد از رابطه جنسی، ادرار کنین، و بی خیال در تختتون دراز نکشید! روزای خوابیدن در آغوش همسرتون، تمامه. بلند شید و به دستشویی برید. شستن خودتون با آب می تونه به درد بخور باشه.

مطمئن شید که بدون این دست اون دست کردن بعد از رابطه جنسی، یه لیوان بزرگ آب می خورین.

خوردنیای پیشگیری کننده روزانه، مانند قرص قره قاط 100 درصد استفاده کنین یا آب قره قاط 100 درصد خالص بخورین. پیشنهاد می کنم که نوع شیرین نشده اونو جفت و جور کنین و مقداری استویا به اون اضافه کنین تا قابل تحمل شه.

من همیشه فکر می کردم که این پیشنهاد، کمی تحقیرآمیزه (دکتر، من می دونم چیجوری خودمو پاک کنم، سال هاست که این کار رو انجام میدم!) اما مطمئن شید بعد از دستشویی رفتن، خودتون رو از جلو به عقب پاک می کنین، نه عقب به جلو.

علاوه بر رعایت موارد بالا و واسه جلوگیری از هرگونه عفونت قارچی و تقویت ناحیه واژن، همیشه لباسای زیر 100 درصد پنبه ای بپوشید، و هر روز ماست بخورین. این یکی، یه نکته اضافیه و اگه تموم روشای دیگه شکست خوردند، ارزش امتحان کردن رو داره.

در آخر، تنها چیزی که عفونت ادراری طولانی من (یه عفونت ادرای تحتانی که تشخیص و درمان اون از یه عفونت ادرای فوقانی، سخت تره) رو برطرف کرد، مصرف یه دوره طولانی آنتی بیوتیک Macrobid بود. به محض اینکه عفونتم برطرف شد، درمان با مصرف دائمی Macrobid پیشگیری کننده بعد از رابطه جنسی ادامه پیدا کرد کرد (یه کپسول بدون این دست اون دست کردن بعد از رابطه جنسی با یه لیوان بزرگ آب. باید همراه با مصرف اون، بدون این دست اون دست کردن بعد از رابطه جنسی، ادرار کنین).

اگه بیشتر از 2 یا 3 بار در سال به عفونت گرفتار میشین، وقت اون هستش که به یه متخصص مراجعه کنین. این وسط، تموم ترفندهای گفته شده در بالا رو امتحان کنین. با این نکات از مطب دکتر و مراجعه تکراری به دستشویی خلاص شید و با یه مثانه خوشحال و آروم به تختتون برگردین./ فیتنس مگزین

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *