4 راه کار برای این که هیچ وقت دچار سرماخوردگی نشوید

No Comments

: 4 راه حل واسه این که هیچ وقت دچار سرماخوردگی نشید

:  

شاید بارها وبارها شنیده باشین که همیشه در بیماریای جور واجور پیشگیری کردن بسیار بهتر از درمانه. دلیل این موضوع رو شاید این جور بشه گفت که پیشگیری کردن هیچ خرجی نداره اما به طور حتم همیشه درمان علاوه بر این که ممکنه جواب مثبتی نداشته باشه به طور حتم خرجی روی دستتون قرار میده. پس در این مطلب به شما روشی معرفی می کنیم که شما رو از گرفتار شدن به سرماخوردگی مراقبت می کنه:

 

1 –رعایت بهداشت فردی

هر بار که شما به دکمه آسانسور، دسته تردمیل ، دستگیره دربها و یا چیزای دیگه ای به جز اینا دست می زنید دستاتون میلیونها میکروب به خود جذب می کنن. واسه همینه که کارشناسان فکر می کنن شستن دستها بهترین راه واسه جلوگیری از دچار شدن به بیماریهای مختلفه . دست کم حدود ۲۰ ثانیه دستاتون رو با آب و صابون بشوئید و بین انگشتها و زیر ناخنهایتان رو هیچوقت یادتون نره. اگه به آب و صابون دسترسی نداشتید از ضدعفونی کننده هایی که در ترکیبات اونا الکل هست استفاده کنین.

2 – بیشتر دوستی کنین
حتما” میدونید که دوستیا و روابط اجتماعی گسترده و درست ، اثرات مضر هورمونهای استرس رو کم می کنه اما تحقیقات جدید نشون داده که هر چی دوستان بیشتری داشته باشین سالمتر هستین . پزشکان به ۸۳ دانشجوی سال اول دانشگاه یه واکسن آنفلونزا تزریق کردن و فهمیدن که تعداد آنتی بادی های مقابله با آنفلونزا در بدن آدمایی که روابط اجتماعی بیشتری دارن ، بیشتر از کسانیه که روابط محدوتری دارن.

3 – مسواکهایتان رو جداگونه نگهداری کنین

وقتی یکی از آدمایی که در خونه شما زندگی می کنن دچار سرما خوردگی می شن تقریبا جلوگیری از سرایت اون به افراد دیگری که در همون خونه زندگی می کنن ، غیر ممکنه و شاید” شمام بعد از یه مدت ،سرفه کردن و عطسه کردن رو شروع می کنین. یکی از راههایی که می تونه از گسترش سرماخوردگی در خونه جلوگیری کنه اینه که اعضای خونواده مسواکهایشان رو جداگونه نگهداری کنن . مسواکهای همه افراد خونواده رو یه جا و تو یه لیوان جمع نکنین اونا رو جداگونه نگهداری کنین و طوری بذارین که با همدیگه تماس نداشته باشن.

4 – به نظافت آشپزخانه بیشتر توجه کنین

هر روز هوله مخصوص خشک کردن ظروفتان رو عوض کنین. هیچ وقت از هوله ای که واسه خشک کردن دستانتون استفاده کردین واسه خشک کردن ظرفها استفاده نکنین. بهتره اجازه بدین ظرفها با جریان هوا خشک شن. اسکاچ و اسفنج ظرفشویی رو همیشه تمیز نگه دارین و مرتبا اونو عوض کنین.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *