4 راه برای آرام کردن دشمنان عاطفی در ذهن

No Comments

: من یه کابوس تکراری دارم که از روزای دانشگاه همراه منه. خیلی از مردم می گن اونا هم یه رویا مشابه دارن: روز آخر امتحانا هستش و من امتحاناتم رو خراب می کنم و به اندازه کافی آماده امتحان نیستم.

هر بار که از خواب بیدار میشم هول و ترس دارم و فکر می کنم دوباره باید شروع کنم. البته این اتفاق نمی افتاد این فقط یه خواب بود. اما وقتی که این کابوسا رو می دیدم درس مهمی در مورد خودم یاد گرفتم: من بیشتر به ترس از شکست تمایل دارم تا میل به موفقیت. اگه کاری انجام میدم، نمی خوام ببازم. این رفتار منو پیش می بره.

مهم نیس چی به شما انگیزه میده. همیشه دشمنان عاطفی در گوشه ای از ذهن شما وجود دارن که توقع دارن شما رو سرکوب کنن. این سه دشمن بزرگ، ترس، خاطر جمع نبودن و شک و دودلی هستن. این دست اندرکاران در داخل ذهن شما زندگی می کنن و حتی مانع از تلاش شما واسه رسیدن به رویاهای خود می شن. اما من چند راهنمایی واسه کمک به شما در مقابله با اونا دارم.

1. همه چیز رو در چشم انداز بذارین و از دور نگاه کنین.

شما هیچوقت بر ترسای خود غلبه نمی کنین. اگه به اونا اجازه بدین، دشمنان عاطفی موفقیت شما رو از بین میبرن و شما رو فلج می کنن و مانع از حرکتتان به سمت جلو می شن.

ما خود رو کمی زیادتر از اندازه جدی می گیریم. آخرین باری که ساعتا بی خوابی کشیدید و نگران آخرین مهلت بودین کی بود؟ بدترین سناریو رو تصور کنین چون هیچی از چیزی که ما تصور می کنیم بدتر نمی شه.

2. منطقی رو از غیر منطقی جدا کنین.

بیشتر ترسامون غیر منطقی هستن درست مثل کابوس کالج من. همیشه زمان هاییه که شما تواناییای خود، قدرت، جربزه و موفقیت در زندگی خود رو مورد سوال قرار می دید. این افکار مزاحم رو در مقابل مغز خود بکشین و آزمایش کنین که اونا در واقعیت ریشه دارن یا خیر. در بیشتر موارد، اونا باعث ناامنی می شن.

وقتی که تلاش می کنین با دشمنان عاطفی خود مقابله کنین، لیستی از بزرگترین نتیجه های خود رو بنویسین و اونو به عنوان یه یادآوری جایی بزنین. تأییدیه شخصی بهترین راه واسه تقویت چیزای مثبت در مورد خودتونه.

3. عاقلانه انتخاب کنین.

من یه ترس شدید و موندگار از ارتفاع دارم. باید به کوه اورست صعود کنم تا بر این ترس پیروز شدم؟ نه، چون شکست دادن این ترس به اهداف من خدمت نمی کنه یا منو به طرف زندگی بهتر هدایت نمی کنه. اما من به ترس سخنرانی عمومی غلبه کردم. در مورد دشمنان احساسی که انتخاب می کنین با اونا روبرو شید، هوشمندانه باشه.

4. مغزتون رو با افکار مثبت پر کنین.

هر روز ما منابع با ارزشی رو از دست می دیم: توجه خودمون. افکار منفی رو از ذهن خارج کنین و به افکار و پیامای مثبت توجه کنین.

وقتی که احساس می کنین دشمنان عاطفی رو از بین بردین، یادتون باشه که زندگی همون چیزیه که شما می کنین، و مانند امتحانات، زندگی هم خوب هستش.

.

منبع : alamto.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *