4 راهکار برای دستیابی سریع به شکم شش تکه | ورزش

No Comments

طی تحقیقی که به وسیله مجله «Men’s Fitness» در بین گروهی از زنان انجام شد، مشخص شد وقتی که صحبت بر سر جذابیت فیزیکیه، خانوما به شکمی شش تیکه، بیشترین امتیاز رو میدن. اما داشتن یه شکم خوش فرم و تیکه تیکه، فقط بحث زیبایی و جذابیت نیس. عضلات شکمی شما در فعالیتای روزمره مانند بلند کردن یا خم شدن و مراقبت از شما در برابر آسیبا، نقشی اساسی دارن. با این حال، رسیدن به سطحی از تناسب اندام که باعث نمایان شدن شش تیکه شکم شما شه، سخته.

4 راه حل واسه رسیدن سریع به شکم شش تیکه

1. دراز نشت، و وسایل تمرین شکمی غلط انداز رو از یاد ببرین

اون وسایل ورزشی مخصوص تمرینات شکمی که در تبلیغات تلویزیونی می بینین رو بی خیال شید، و اون پیشنهاد قدیمی به انجام دراز نشست های خیلی زیاد رو هم از یاد ببرین. یکی از تحقیقات شورای ورزش آمریکا، که به وسیله آزمایشگاه بیومکانیک دانشگاه ایالتی سن دیگو انجام شده، بیشتر تمرینات عادی شکمی رو مورد بررسی قرار داده.

محققان نتیجه گرفتن که موثرترین تمرین واسه بکار گرفتن عضلات شکم شما، تمرین کرانچ پا دوچرخه س، که به شما کمک می کنه تا تمرکز تمرین رو بر «عضله راست شکم» بیشتر کنین، پس سریع تر نتیجه میگیرین.

واسه انجام تمرین کرانچ پا دوچرخه، بر پشتتون دراز بکشین. دست هاتون رو پشت سرتون بذارین، و پاهاتون رو بالا بیارین، طوری که ران هاتون عمود بر بدنتون قرار بگیرن. عضلات شکمتون رو منقبض کنین، بعد در حالی که زانوی راستتون رو به عقب می کشید، آرنج چپتان رو جلو ببرین. آرنج و زانوی شما باید در روی بدنتون به همدیگه برسن. یکی دو ثانیه ای در همون حالت صبر کنین، بعد به حالت شروع برگشته و همین حرکت رو با زانوی چپ و آرنج راست تکرار کنین.

2. شدت رو زیاد کنین

یکی از مطالعاتی که در کالج پزشکی ورزشی آمریکا انجام شده و در ژورنال تحقیقاتی «Medicine & Science in Sports & Exercise» به چاپ رسیده، روشن کرده که تمرینات هوازی شدیدی که سه بار در هفته انجام می شه، در کنار چند روزی تمرین هوازی سبک، سریع ترین راه واسه تغییر در ترکیب بدنه.

در واقع، اون تحقیق پیدا کرده که تمرینات شدید، کمک می کنه تا چربیای دور شکمتون بریزن. با کاهش چربی شکم، عضلات شکمتون که روی اونا کار کرده بودین، نمایان می شن. شورای ورزش آمریکا هم، تمرینات اینتروال رو پیشنهاد میده. شورا میگه: هیچ راه درست یا غیر صحیحی واسه انجام تمرین اینتروال موجود نیس، با این وجود، پیشنهاد می شه که روتین هوازی تون رو به بخشای شدید و سبک، قسمت کنین.

مثلا، اگه دوچرخه سواری می کنین، دو دقیقه تا آنجایی که می تونین رکاب بزنین، بعد دو دقیقه بعدی سرعتتان رو کم کنین، و همین سیکل رو به مدت نیم ساعت تکرار کنین.

3. از دستور غذای اسرار آمیز استفاده کنین

خیلی از مربیان می گن که شکم شش تیکه، در آشپزخانه ایجاد میشه، نه فقط در باشگاه. وقتی که تمرین با وزنه رو با تمرینات هوازی، و با یه رژیم غذایی خوب همراه کنین، در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه می رسین. به تموم وعده های غذایی تون، فیبر اضافه کنین. چون که تحقیقی به وسیله مرکز پزشکی «ویک فارست باپتیست»، پیدا کرده که مردم به ازای هر ۱۰ گرم فیبر اضافه ای که در هر روز بخورند، ۳.۷ درصد از چربی شکمی شون کم میشه.

مصرف پروتئینتان رو هم زیاد کنین، چون که تحقیقی در ژورنال «Obesity» گزارش داده که جفت و جور کردن ۳۵ درصد از کالری دریافتی تون به وسیله پروتئین، متابولیسم چربی سوزی تون رو بهتر می کنه، و اختصاصا به چربیایی که در نواحی شکمتون تجمع دارن رو کم می کنه.

4. در خواب هم چربی سوزی کنین

تحقیقی در مورد خواب، که همزمان به وسیله «انجمن تحقیقات خواب» و «آکادمی خواب پزشکی آمریکا» انجام شده، اشاره داره که خواب کم به جمع شدن چربی در ناحیه شکم ربط داره. چون که وقتی خواب کافی نداشته باشین، بدن شما هورمون کورتیزول بیشتری ترشح می کنه. این هورمون، اشتهای شما رو زیاد می کنه، که بیشتر باعث می شه تا بیشتر غذا بخورین و چربی بدست بیارین. هم اینکه کورتیزول، خودش مستقیما به جذب چربی و عضله سوزی کمک می کنه.

اما از طرف دیگه، تلاش واسه خواب کافی شبونه، یعنی دست کم هفت یا هشت ساعت، می تونه به شما کمک کنه که چربی رو از بدنتون دور نگاه دارین، و شکمی خوش فرم و عضلانی بدست بیارین.

.

منبع : alamto.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *