4 درمان طبیعی سردرد | طب ایرانی

No Comments

 

 

سردرد و میگرن از اون دست مشکلاتی هستن که زندگی رو دچار مشکل و فرد رو دچار مشکلات اساسی می کنه.

روغن گیاهی نعنا: آرامش هر نوع سردردی

یکی از روغنای معروف واسه آرامش هر نوع سردردی روغن نعنا هستش. واسه پیشگیری از سردرد می تونین روغن نعنا رو با روغن لیموترش استفاده کنین.

واسه آرامش هر چی سریع تر سردرد می تونین به اون روغن گیاهی اسطوخودوس هم اضافه کنین.

روش استفاده: واسه آرامش و پیشگیری از سردرد دو قطره از هر کدوم از روغنای اشاره شده (روغن نعنا، روغن لیموترش و روغن اسطوخودوس) رو با هم مخلوط کنین و یه قاشق غذاخوری روغن بادام یا روغن زیتون هم به اون اضافه کنین. بعد این روغن رو روی شقیقها و پشت گردنتون بمالید و ماساژ بدین.

گل راعی و گل ساعتی تاثیردارن

وقتی که سردرد شما از استرس، فشارهای روحی و یا افسردگی ناشی می شه به سراغ گل راعی و گل ساعتی برید. این گیاهان واسه آرامش سردردهای به وجود اومده به وسیله استرس یا افسردگی موثر عمل می کنن.

روش مصرف: کپسولای این گیاهان در داروخونه و عطاریا به فروش می رسه. به مدت 20 روز و هر روز دو عدد از این کپسولا رو بخورین.

کافئین تا چه حد موثره؟

باید بدونین وقتی که سردرد شما به وجود اومده به وسیله میگرن (سردردی که نیمه سر احساس می شه و بیشتر مانند قلب حالت ضربانی داره)، استرس باشه نوشیدن تنها یه فنجون قهوه به خودی خود دردی رو دوا نمی کنه.

یافته های تحقیقات جورواجور نشون داده قهوه به تنهایی اثر جزیی در درمان سردرد داره اما این نوشیدنی می تونه اثر داروهای قدیمی مثل آسپرین و ایبوپروفن رو بیشتر کنه.

روش استفاده: اگه واسه آرامش سردردتان دارو مصرف می کنین تلاش کنین این داروها رو همراه با قهوه غلیظ بخورین. در این صورت اثر داروها بیشتر می شه.

در تاریکی استراحت کنین

میگرن و سردرد معمولاً با استرس، سر و صدا و نور زیاد شدید شدن می شه. استراحت و ریلکسیشن می تونه کمک بزرگی واسه آرامش سردردهایتان باشه. واسه این کار تو یه مکان آروم و راحت بشینین. چراغا رو خاموش کنین و پردها رو بکشین. چشماتون رو ببندین و به آرومی نفس عمیق بکشین و تلاش کنین سنگینی سرتون رو با نفس هاتون از بین ببرین.

منبع:medisite

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *