4 درمان خانگی تبخال

No Comments

4 درمان خونگی تبخال

تبخال یکی از مریضیای شایع در میان افراده که عموما با سوزش، خارش و تب همراه س. در این مریضی، ضایعات پوستی مخصوصا در ناحیه لبا، لثه و زبون دیده می شن.

 

بعضی از مردم می گن که ترس و استرس یکی از دلایل دچار شدن به این آسیب پوستیه. با اینکه ترس و استرس دلیل مستقیمی واسه دچار شدن به تبخال نیس.

 

تبخال با آفت دهن فرق داره. آفتا معمولا مسرى نیستن و زخم هایى هستن که بر روى بافت هاى نرم داخل دهن به وجود مى آیند، جایى که تبخال بروز نمی کنه.

 

در این مقاله 4 درمان خونگی تب خال رو به شما ارائه می دیم :

 

1- خاصیت ضد ویروسی گل همیشه بهار

گل همیشه بهار یکی از داروهای طبیعی و گیاهی واسه درمان تبخال مخصوصا تبخال دهانیه. شستشوی تبخال با عصاره همیشه بهار علاوه بر اون که به کنترل و از بین رفتن ویروسا کمک می کنه، موجب تسریع روند درمان مریضی هم می شه. این مرهم علاوه بر خاصیت ضد ویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال هم می شه.

واسه جفت و جور این عصاره کافیه سه قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار رو در دو لیوان آب بجوشونین تا یه لیوان از این عصاره بمونه. بعد محل تبخال رو با پنبه آغشته به عصاره این گیاه شستشو بدین.

اسطوخودوس دارویی گیاهی است که اگه به مدت یه هفته روی تب خال قرار بگیره، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان اونم می شه

2- معجزه جعفری

تب خالایی که روی لب، لثه و زبون دیده می شن از جمله تب خالایی هستن که با مراقبت و تجویز دارو بدون هیچ سختی ای درمان می شن. اسانس ریشه جعفری و عصاره گل همیشه بهار اگه چند روز به روی تب خال مالیده شن، به دلیل خاصیت ضد ویروسی و ضد باکتری بودن به از بین رفتن تب خال ها کمک می کنن.

 

3- روغن چای

به کار گیری روغن چای تاثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به بقیه قسمتای عضو درگیر مثل لب و داخل دهن داره.

روزی دو بار پنبه ای تمیز رو به روغن چای آغشته کنین و روی تب خال بذارین.

این روغن بدلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان اون واسه مقابله با ویروس تبخال، تاثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال داره.

 

4- عصاره یا روغن اسطوخودوس

اسطوخودوس دارویی گیاهیه که اگه به مدت یه هفته روی تب خال قرار بگیره، علاوه بر ضدعفونی کردن محل تب خال، موجب درمان اونم می شه.

فرآوری: نیره ولدخانی

بخش سلامت تبیان

منابع:

دخت ایران

مجله ایده آل

سایت آفتاب

 

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت آکا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *