4 درمان خانگی برای ریزش مو

No Comments

4 درمان خونگی واسه ریزش مو

ریزش مو همیشه یکی از مشکلاتیه که بیشتر افراد با اون سروکار دارن. با ریزش مو زیبایی آدم تحت تاثیر قرار میگیره و ممکنه علاوه بر جسم، مشکلات روحی رو واسه فرد به دنبال داشته باشه.

 

1- روغن زیتون : به کار گیری روغن زیتون واسه مو علاوه بر شفاف کردن موها، به رشد موهای جدید هم کمک بسیار زیادی می کنه.

 

تلاش کنین قبل از خواب مقداری روغن زیتون به موهای خود بمالید و اونو با پارچه ای (مثل روسری) بپوشونین و بخوابین. فردا صبح موهای خود رو بشورید .

 

اگه چند بار این کار رو تکرار کنین، رشد موهای جدید رو در سرتون احساس می کنین .

 

یونانیان قدیم از این روش به عنوان درمان طبیعی ریزش موهای خود استفاده می کردن . این کار دلیل حذف باکتریا از فولیکولای مو می شه که در آخر منتهی به رشد موهای فرد می شه .

هیچوقت از آب داغ واسه شستن تخم مرغ از روی سر خود استفاده نکنین، چون در این صورت زرده تخم مرغ بدون این دست اون دست کردن سفت می شه

2- روغن بذر کتون : این روغن رو به مدت 5 دقیقه روی سر خود به صورت حرکات دایره ای شکل بمالید. بعد از مالیدن اجازه بدین تا روغن به مدت 30 دقیقه روی موهاتون بمونه.

 

روغن بذر کتون دلیل تحریک فولیکولای مو می شه و با افزایش گردش خون در پوست سر، شرایط رو واسه رشد موها جفت و جور می کنه. روغن این گیاه پر از ویتامینه که به بازسازی پوست سر هم کمک می کنه.

 

3- تخم مرغ : زرده تخم مرغ رو از سفیده اون جدا کنین و اونو روی پوست سر خود بمالید. اجازه بدین زرده تخم مرغ به مدت 20 دقیقه روی سرتون بمونه. بعد سر خود رو با آب سرد شستشو بدین. هیچوقت از آب داغ واسه شستن تخم مرغ از روی سر خود استفاده نکنین، چون در این صورت زرده تخم مرغ بدون این دست اون دست کردن سفت می شه.

 

به کار گیری تخم مرغ  واسه مو، درمانی عالی واسه موهای نازک است، چون این مواد مغذی خیلی سریع جذب فولیکولای مو می شه و دلیل رشد موها می شه و از ریزش موها جلوگیری می کنه .

 

4- سرکه سیب : نصف فنجون آب گرم رو با نصف فنجون سرکه سیب ترکیب کنین و با اون موهای خود رو شستشو بدین.

تلاش کنین پس از شامپو زدن موهای خود رو با سرکه شستشو بدین. هم اینکه می تونین هنگام آب کشی موهای خود، از سرکه استفاده کنین.

 

سرکه دلیل برگردوندن سلامتی  موها می شه و از شکنندگی موها جلوگیری می کنه. هم اینکه با افزایش گردش خون در مویرگا، به رشد موها کمک می کنه.

زهره لطیفی

بخش سلامت تبیان

منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش مقالات پزشکی و بهداشتی سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *