4 خوردنی مضر برای پوست | تغذیه سالم

No Comments

4 خوردنی مضر واسه پوست

تموم غذاها و خوراکیایی که مصرف می کنین روی پوست شما اثر میذاره. این وسط خوردنیا و نوشیدنیایی هم هستن که در عین خوشمزگی به پوست رحم نمی کنن. با ما همراه باشین.

مواد غذایی صنعتی و فست فودها

در واقع نه فقط مثل این اجناس غذایی شامل هیچ نوع مواد مغذی نمی باشن بلکه پر از نمک، قند و چربی های ضرر دارن که به بدن ما آسیب می رسونن.

آدمایی که برنامه غذایی شون پر از مواد غذایی صنعتی و گلوسیدهای ساده س! باید بدونن مثل این مواد غذایی روی پوستشون اثر منفی می ذارن که باعث التهابای پوستی شده و به سلولا آسیب می رسونن.

 

کافئین

کارشناسان بخش تغذیه فکر می کنن که زیاده روی در مصرف قهوه و چای شامل کافئین باعث خشکی پوست می شن چون این نوشیدنیا، نوشیدنیای ادرار بیاری حساب می شن. به خاطر همین پیشنهاد می کنیم در مصرف نوشیدنیای شامل کافئین زیاده روی نکنین.

واسه داشتن پوستی سرحال و قشنگتر از مصرف میوه، سبزیجات تازه، مواد غذایی شامل امگا 3 و… غافل نشید

در واقع مصرف بیشتر از 400 میلی گرم کافئین در روز که برابر 240 میلی لیتر قهوه هستش به پوست آسیب میرسونه. سازمان سلامت کانادا به خانومای جوون پیشنهاد می کنه روزانه بیشتر از 2 فنجون قهوه مصرف نکنن.

 

قند

پیشنهاد اکید می کنیم که از مصرف زیاد قند دوری کنین مخصوصا اگه از دیابت یا مقاومت انسولین رنج می برید. به نظر کارشناسان اجناس غذایی شیرین مقاومت و ایمنی پوست رو از بین می برن و اجازه نمی دن سلولای آدمایی که از دیابت یا مقاومت انسولین رنج می برن احیا شه. چون در این حالت بدن قادر نیس به درستی قند رو جذب کنه.

الکل

مصرف الکل باعث خستگی کبد می شه و وقتی که کبد به درستی کار نکنه مشکلاتی مثل گشاد شدن منافذ پوستی، پاره شدن مویرگا و رشد غدد تولید کننده عرق به وجود میاد.

متأسفانه در بیشتر موارد تموم مشکلات پوستی روی پوست صورت ایجاد می شه و البته پوست نقاط دیگه بدن هم از این مشکلات در امان نیس.

 

واسه داشتن پوستی سرحال و قشنگتر از مصرف میوه، سبزیجات تازه، مواد غذایی شامل امگا 3 و… غافل نشید.

ترجمه: فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *