4 خوراکی اعتیادآور! | تغذیه سالم

No Comments

وقتی خوراکیا شما رو معتاد می کنن…

اعتیاد به بعضی از خوراکیا یکی از بزرگترین مشکلاتیه که آدما می تونن به اون دچار شن. چهار مورد از خوراکیای اعتیادآوربه این توضیح هستن:

   
نون سفید:
یکی از مهمترین عناصر در میان مواد غذایی، نانه ولی حواستون باشه که نونای سفید مانند شکلای جور واجور نونای باگت یا لواش، بدترین نونایی هستن که میشه ازش استفاده کرد. این نوع نون از آرد فرآوری شده پخته می شه. هم اینکه، هیچ ماده مقوی واسه بدنی در اونا دیده نمی شه. واسه داشتن بدنی سالم تر بهتره نون سنگک رو جانشین نون سفید کنین.

   
ماکارونی:
این یکی از خوراکیای محبوب افراد تپله که کمتر از خوردن اون دل می کنن. ماکارونی یکی از اعتیادآورترین خوراکی هاییه که در سبد غذایی ما هست. با تموم خواص و فوایدی که میشه در این خوراکی پیدا کرد، اما زیاده روی در اون باعث چاق شدن و زیاد شدن وزن می شه. هم اینکه اعتیاد به ماکارونی چربیای بد بدن رو زیاد می کنه.

   
چیپس: یکی از خوشمزه ترین تنقلات دنیا که بطور عجیبی پر از چربی و نمکه، چیپس سیب زمینی اسمشه. این خوراکی حتی در شکلای جور واجور سبزیجات هم چربی بسیاری داره. با همه مشکلات، چیپس بازم طرفداران بسیاری داره و البته هرساله آدمای زیادی رو معتاد خود می کنه. خیلی از پزشکان، اعتیاد به چیپس رو حتی از اعتیاد به سیگار واسه بدن مضرتر می دونن.

   
بستنی: بستنی یکی از مهمترین خوراکیا هستش اما این نکته رو در یاد داشته باشین که بستنی هم می تونه اعتیادآور باشه. اگه روزانه در خیابونا قدم می زنید و همیشه بستنی می خورید، مراقب معتاد شدن خود باشین. بستنی بدن رو خنک می کنه و قند خون رو بالا می بره اما از طرفی دیگه در ناحیه شکم شما چربیای بسیاری بوجود می آورد که نابود کردن اونا کار مشکلیه.

منبع : همشهری آنلاین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *